Znajdź atrakcje po kategorii

Wynik szukania dla kategorii: Zamki, ruiny

Zamek w Kórniku 9.3

Zamek w Kórniku

Zamki, ruiny 2 Opinie

Obecny wygląd zamku nawiązuje do neogotyku angielskiego. Mieści się tu muzeum i Biblioteka Kórnicka. Warto też obejrzeć znajdujące się tu trzy oficyny.

Kórnik

Zamek królewski w Sandomierzu 9.3

Zamek królewski w Sandomierzu

Zamki, ruiny

Nietypowy kształt gmachu zamek sandomierski zawdzięcza swym nietypowym losom. Chociaż większa część zamku królewskiego wyleciała w powietrze, to pozostałą część włodarze potrafili zachować i odrestaurować.

Sandomierz

Ruiny zamku w Czersku 9.3

Ruiny zamku w Czersku

Zamki, ruiny

Pierwsze wzmianki o grodzie na tym terenie sięgają XI wieku, ale murowaną warownię wzniósł książę Mazowiecki dopiero na przełomie XIV i XV wieku.

Czersk

Bytów - zamek krzyżacki 9.3

Bytów - zamek krzyżacki

Zamki, ruiny

Zamek w Bytowie, wybudowany przez krzyżaków, użytkowany przez książąt pomorskich, który był w rękach polskich, brandenburskich, niemieckich, dziś oferuje wiele atrakcji.

Bytów

Zabór - zamek ostatniej eks-cesarzowej 9.3

Zabór - zamek ostatniej eks-cesarzowej

Zamki, ruiny 1 Opinie

Zamek ostatniej eks cesarzowej to piękna barokowa budowla, wzorowana na styl rezydencji francuskich. Nieopodal spotkamy dąb Napoleon, który liczy około 660 - 700 lat.

Zabór

Krzyżacki zamek w Świeciu nad Wisłą 9.3

Krzyżacki zamek w Świeciu nad Wisłą

Zamki, ruiny

Zamek Krzyżacki w Świeciu nad Wisłą był warownią wyjątkową wśród wszystkich krzyżackich zamków, ponieważ był jedynym "zamkiem wodnym" na terenach całego państwa zakonnego.

Świecie nad Wisłą

Ruiny zamku Bolczów 9.3

Ruiny zamku Bolczów

Zamki, ruiny 1 Opinie

Warownia zbudowana na skalistym granitowym występie, wkomponowana w masyw skalny urzeka swą dawną świetnością i historią.

Janowice Wielkie

Krupe - ruiny bastejowego zamku szlacheckiego 9.3

Krupe - ruiny bastejowego zamku szlacheckiego

Zamki, ruiny

Zamek w Krupem, niegdyś jedna z większych renesansowych warowni w okolicy, dziś stanowi ruinę malowniczo położoną nad rozlewiskiem.

Krupe

Zamek w Pieskowej Skale 9.3

Zamek w Pieskowej Skale

Zamki, ruiny

W niedostępnym miejscu, na wysokim cyplu skalnym wznosi się renesansowy zamek, przebudowany z gotyckiej warowni Kazimierza Wielkiego, która miała strzec traktu handlowego z Krakowa na Śląsk.

Pieskowa Skała

Zamek w Białej (Prudnickiej) 9.3

Zamek w Białej (Prudnickiej)

Zamki, ruiny

Miasto Biała leżące na pograniczu wpływów Piastów opolskich, Habsburgów i Hohenzollernów, od 1532 roku bardzo często zmieniało swą przynależność. Tak samo często zmieniali się właściciele zamku w Białej.

Biała