Znajdź atrakcje po kategorii

Wynik szukania dla kategorii: Kurhany, grobowce

Nekropolie archikatedry św. Jana w Warszawie 9.3

Nekropolie archikatedry św. Jana w Warszawie

Kurhany, grobowce

Podziemia archikatedry św. Jana stały się w ciągu wieków wielowarstwowym cmentarzyskiem, gdzie najpierw chowano możnowładców z epoki piastowskiej, a następnie nad ich trumnami znakomitości kolejnych lat.

Warszawa

Kamienne kręgi w Węsiorach 9.3

Kamienne kręgi w Węsiorach

Kurhany, grobowce 2 Opinie

Kamienne kręgi to pozostałość po wędrówce Gotów ze Skandynawii do mitycznej krainy Oium. Ludzie wierzą że kręgi mają magiczną moc uzdrawiania, astronomowie szukają specyficznego układu gwiazd, a archeologowie przybywają tu w poszukiwaniu h

Węsiory

Piramida w Rapie 9.3

Piramida w Rapie

Kurhany, grobowce

Wieś Rapa od pierwszej połowy XVIII wieku należała do rodu Fahrenheidów. Kupili ją oni od Christopha von Rap, stąd nazwa wsi.

Rapa

Cmentarz  Wojskowy na Powązkach 9.3

Cmentarz Wojskowy na Powązkach

Kurhany, grobowce

Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie, to wyjątkowa nekropolia, gdzie w cieniu starych drzew spoczywają Polacy zasłużeni dla kraju i narodu.

Warszawa

Tarnowskie cmentarze 9.3

Tarnowskie cmentarze

Kurhany, grobowce

Miejsce:ul. Narutowicza; Data założenia cmentarza: ok. 1787r. Pierwszy pochówek: 23 listopad 1788r. (Ojca Mansweta Hartika - bernardyna) Najstarszy istniejący nagrobek z roku: 1795r. (barokowy Księżnej Marii z Lubomirskich Radziwiłłownej)

Tarnów

Borkowo - MEGALITY 9.3

Borkowo - MEGALITY

Kurhany, grobowce

Tysiące turystów przyjeżdżają na weekend do Borkowa, maleńkiej wsi w gminie Malechowo, by zadumać się nad zagadkami potężnego dolmenu – megalitycznego grobowca.

Borkowo