Znajdź atrakcje po kategorii

Wynik szukania dla województwa: Pomorskie

Zamek na plaży w Łebie 9.3

Zamek na plaży w Łebie

Pałace, dwory

Tajemnicza budowla przypominająca średniowieczny zamek, w rzeczywistości była wzniesiona jako Dom Kuracyjny (Kurhaus) w nowo odkrytym kurorcie. Jest to jedyny tego typu obiekt na polskim wybrzeżu, posadowiony na skarpie wydmy, tuż przy morzu.

Łeba

Bytów - zamek krzyżacki 9.3

Bytów - zamek krzyżacki

Zamki, ruiny

Zamek w Bytowie, wybudowany przez krzyżaków, użytkowany przez książąt pomorskich, który był w rękach polskich, brandenburskich, niemieckich, dziś oferuje wiele atrakcji.

Bytów

Katedra w Pelplinie 9.3

Katedra w Pelplinie

Klasztory, kościoły

Monumentalna, gotycka świątynia z czerwonej cegły, dominująca nad małym miasteczkiem Pelplinem, została wzniesiona w XIV wieku przez cystersów, jako kościół klasztorny.

Pelplin

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana 9.3

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Rezerwaty przyrody

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana obejmuje fragment mierzei pomiędzy Sztutowem na zachodzie i granicą Polski z Rosją na wschodzie. Jego powierzchnia wynosi 4410 ha, a otulina parku razem z Zalewem Wiślanym zajmuje powierzchnię powyżej 25 000 ha.

Stegna

Akwarium Gdyńskie 9.3

Akwarium Gdyńskie

Rezerwaty przyrody

Akwarium Gdyńskie to nowoczesny ogród zoologiczny, którego historia rozpoczyna się w 1921 roku w Helu.

Gdynia

Wdzydze Kiszewskie - Kaszubski Park Etnograficzny 9.3

Wdzydze Kiszewskie - Kaszubski Park Etnograficzny

Muzea, skanseny

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich jest magicznym miejscem, gdzie czas się zatrzymał, a życie Kaszubów toczy się nadal, w zgodzie z naturą i z poszanowaniem tradycji.

Wdzydze Kiszewskie

Twierdza Wisłoujście 9.3

Twierdza Wisłoujście

Fortyfikacje i umocnienia

Zbudowana na morskim brzegu jako latarnia morska, dziś stoi 500 metrów od brzegu Bałtyku i stanowi unikatowy obiekt obronnego zespołu portowego.

Gdańsk

Madwiny - wędrujące wydmy 9.3

Madwiny - wędrujące wydmy

Rezerwaty przyrody

Ruchome wydmy na Mierzei Łebskiej, zwane również madwinami, to wielka atrakcja turystyczna, a także największy obszar wędrującego piasku w Europie Środkowej.

Rąbka

Kartuzy - kolegiata 9.3

Kartuzy - kolegiata

Klasztory, kościoły

Nazwa miasta pochodzi od zakonu, który osiadł na Kaszubach w XIV wieku. Do dziś przetrwał kościół zakonny z miedzianym dachem w kształcie wieka trumny.

Kartuzy

Archikatedra w Oliwie 9.3

Archikatedra w Oliwie

Klasztory, kościoły

Bazylika archikatedralna p.w. Świętej Trójcy w Oliwie jest najstarszym kościołem w Gdańsku, którego początki sięgają XII wieku. Jednocześnie jest to najdłuższy cysterski kościół na świecie.

Gdańsk - Oliwa