Znajdź atrakcje po kategorii

Wynik szukania dla kategorii: Pałace, dwory

Pałac i ogród w Przelewicach 9.3

Pałac i ogród w Przelewicach

Pałace, dwory

Przepiękny zespół pałacowo-parkowy. Ogród może się poszczycić ok. 1300 gatunkami drzew i krzewów. Natomiast w pałacu obecnie znajduje się Botaniczne Centrum Badawczo-Wdrożeniowe.

Przelewice

Zamek na plaży w Łebie 9.3

Zamek na plaży w Łebie

Pałace, dwory

Tajemnicza budowla przypominająca średniowieczny zamek, w rzeczywistości była wzniesiona jako Dom Kuracyjny (Kurhaus) w nowo odkrytym kurorcie. Jest to jedyny tego typu obiekt na polskim wybrzeżu, posadowiony na skarpie wydmy, tuż przy morzu.

Łeba

Pałac w Kocku 9.3

Pałac w Kocku

Pałace, dwory

Pałac księżnej Anny urzeka swą architekturą, otoczony parkiem krajobrazowym, gdzie wśród drzew i krzewów znajdziemy wiele grot i rzeźb.

Kock

Pałac w Mosznej 9.3

Pałac w Mosznej

Pałace, dwory 3 Opinie

Jak głosi legenda, pałac podobno należał do Zakonu Templariuszy. W późniejszych dziejach był wielokrotnie przebudowywany, a 99 wież i wieżyczek nadaje pałacowi nieco Disneyowski charakter.

Moszna

Pałac w Samostrzelu 9.3

Pałac w Samostrzelu

Pałace, dwory

Niegdyś reprezentacyjne rodowe gniazdo Samostrzelskich, później Bnińskich popada w ruinę, a właścicielem, jak ostrzegają tabliczki, jest wojsko - czyli skarb państwa.

Samostrzel

Świętokrzyski harem w tureckim stylu 9.3

Świętokrzyski harem w tureckim stylu

Pałace, dwory

We wsi Grabki Duże znajduje się oryginalny, późnobarokowy pałac o orientalnej architekturze. Nazywany jest pałacem tureckim lub haremem.

Grabki Duże

Bojadła - pałac rodu von Kottwitz 9.3

Bojadła - pałac rodu von Kottwitz

Pałace, dwory

Założenie pałacowo-parkowe składa się dziś z pałacu, dwóch kordegard, dwóch oficyn oraz ogrodu.

Bojadła

Kozłówka - Pałac Zamoyskich 9.3

Kozłówka - Pałac Zamoyskich

Pałace, dwory

W kozłowieckim Muzeum Zamoyskich można zwiedzić autentycznie wyposażony XVIII-wieczny pałac, kaplicę pałacową, powozownię, ogród, a także Galerię Sztuki Socrealizmu.

Kozłówka

Sztynort - pałac Lehndorffów 9.3

Sztynort - pałac Lehndorffów

Pałace, dwory 1 Opinie

Pałac sztynorcki wzniesiony przez Marię Eleonorę von Dönhoff, przebudowany przez Annę Lehndorff z domu Hohn, dzisiaj popada w ruinę. Może znowu potrzeba kobiecej ręki, aby przywrócić dawny blask zabytkowemu pałacowi.

Sztynort

Zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku 9.3

Zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku

Pałace, dwory

Zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku pod Bydgoszczą,składa się z trzech pałaców: Pałacu Starego, Pałacu Nowego i Pałacyku Myśliwskiego oraz rozległego parku w stylu angielskim o powierzchni 36ha.

Ostromecko