Znajdź atrakcje po kategorii

Wynik szukania dla kategorii: Jaskinie, podziemia

Kopalnia soli w Wieliczce 9.3

Kopalnia soli w Wieliczce

Jaskinie, podziemia

Kopalnia soli w Wieliczce działa od końca XIII wieku i jest najbardziej znaną w Polsce średniowieczną kopalnią. Dziś w Wieliczce nie wydobywa się już soli, ale obiekt górniczy działa nadal.

Wieliczka

Jaskinia Raj 9.3

Jaskinia Raj

Jaskinie, podziemia 1 Opinie

Jaskinia Raj ma swój własny mikroklimat który pozwolił przez wiele setek lat na utworzenie przepięknych stalagmitów i stalaktytów. Do zwiedzania jest udostępnione 180 metrów korytarzy a trasa trwa około 45 minut.

Chęciny

JASKINIA NIEDŹWIEDZIA W KLETNIE 9.3

JASKINIA NIEDŹWIEDZIA W KLETNIE

Jaskinie, podziemia

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie znajduje się w Masywie Śnieżnika , na prawym zboczu doliny Kleśnicy. Została utworzona w ławicy marmurów, leżących w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Jaskinia Niedźwiedzia to imponujący podziemny system.

Kletno/k.Stronia Śląskiego

Krzemionki Opatowskie 9.3

Krzemionki Opatowskie

Jaskinie, podziemia

Krzemionki Opatowskie, zwane pomnikiem starożytnego górnictwa, przeniosą nas w czas neolitu i tajników ówczesnego wydobycia krzemienia pasiastego.

Ostrowiec Świętokrzyski

Trasa turystyczna w kopalni soli w Wieliczce 9.3

Trasa turystyczna w kopalni soli w Wieliczce

Jaskinie, podziemia

Już w XVI wieku kopalnią szczycili się królowie i chętnie pokazywali ją swym znamienitym gościom. W czasach austriackich, w XIX wieku wytyczono pierwszą trasę turystyczną dla zwiedzających kopalnię turystów.

Wieliczka

Sztuczna grota 9.3

Sztuczna grota

Jaskinie, podziemia

Sztuczna grota znajduje się u podnóża długiego liczącego ponad 160 m tarasu na którym wznosi się Dom Zdrojowy, powstała w XIX w.

Świeradów-Zdrój

Bochnia – zabytkowa kopalnia soli 9.3

Bochnia – zabytkowa kopalnia soli

Jaskinie, podziemia

Kopalnia soli w Bochni jest najstarszym zakładem wydobywczym w Europie, który nieprzerwanie pracował przez niemal siedem i pół wieku.

Bochnia

Groty Nagórzyckie 9.3

Groty Nagórzyckie

Jaskinie, podziemia

Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim są dawnymi wyrobiskami po wydobyciu piasku szklarskiego przez okolicznych mieszkańców.

Tomaszów Mazowiecki

Podziemia kredowe w Chełmie 9.3

Podziemia kredowe w Chełmie

Jaskinie, podziemia

Zabytkowa kopalnia kredy w Chełmie, która nigdy nie była prawdziwą kopalnią, od 1994 roku jest zabytkiem wpisanym do rejestru jako „Unikatowa pozostałość górnictwa staropolskiego i kredowego w Europie”.

Chełm

Bogatynia – odkrywkowa Kopalnia Węgla Brunatnego „Turów” 9.3

Bogatynia – odkrywkowa Kopalnia Węgla Brunatnego „Turów”

Jaskinie, podziemia

Węgiel brunatny jest skałą osadową pochodzenia organicznego, która stanowi pośrednie ogniwo między torfem a węglem kamiennym.

Bogatynia