Fontanna multimedialna we Wrocławiu

Wrocław      0 Opinie

Opis

Multimedialna fontanna mieści się obok Hali Stulecia, na Pergoli przy Parku Szczytnickim. Powierzchnia fontanny wynosi ok. 1 hektara.

W niecce stawu Pergoli umieszczono 300 dysz wodnych. Są to dysze pieniące, gejzery, dysze dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe oraz zwykłe dysze wodne. Niektóre z tych dysz mogą tryskać wodą na wysokość 40 metrów.

Poza dyszami wodnymi, fontanna posiada trzy dysze ogniowe, a na dnie niecki umieszczono 800 punktów świetlnych.

Wrocławska fontanna multimedialna należy do największych fontann w Europie. Jest bardzo pięknym obiektem, gdzie połączenie wody, światła i muzyki daje niesamowite efekty i pozostawia niezapomniane doznania estetyczne.

Fontanna czynna jest w sezonie letnim, od początku maja do końca października, w godz. 10.00 do 22.00.

Pokazy dzienne można oglądać o każdej pełnej godzinie. Są to widowiska wodne, w rytmie muzyki klasycznej lub współczesnej (naprzemiennie). Pokazy te trwają od 3,5 do 18 minut.

Pokazy wieczorne, rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie, w godz. 19.00 - 22.00. Uzupełnione są one o światło, które zmienia kolory w rytm muzyki i tryskającej wody. Pokazy wieczorne mogą być wzbogacone ogniem buchającym ze specjalnych dysz ogniowych, a także fajerwerkami.

W piątkowe i sobotnie wieczory można obejrzeć widowiska przybierające formę pokazów specjalnych, gdzie dodatkowo na ogromnym, wodnym ekranie o powierzchni ok. 700 m kw., wyświetlane są ruchome obrazy. Są to niezwykłe widowiska, będące połączeniem muzyki, dynamicznie zmieniających się strumieni wodnych, kolorowych świateł, laserowych projekcji, a także animacji. Obrazy oglądane na wodzie pozwalają czynnie uczestniczyć w wielkiej magii światła, dźwięku i wody.

Fontanna ma jeszcze jedną zaletę. Kiedy jest zimno i woda zamarza, fontanna zamienia się w ogromne lodowisko o pow. 2300 m kw., o długości 116 m i szerokości 20 m. Lodowisko zajmuje podstawę niecki stawu Pergoli.

Lodowisko niestety jest płatne, ale przepiękną fontannę można oglądać bez opłat.