Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Kołobrzegu

Dobrzyca      2 Opinie

Opis

Wśród nich są te związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, ogród leśny, jak i te, w których dominuje architei styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np.: ogród japoński, francuski lub śródziemnomorski. W stylu angielskim zaprojektowano grupę ogrodów zmysłów - każdy z nich pobudza różne zmysły człowieka. Dzięki łagodnemu klimatowi można tu podziwiać rośliny egzotyczne i rzadkie, nieznajdujące dogodnych warunków do wzrostu w głębi Polski. W ogrodach znajdują się liczne elementy małej architektury ogrodowej: altany, mostki, rzeźby. Jako atrakcja turystyczna, Ogrody Hortulus zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia.
Obok ogrodów mieści się Centrum Ogrodnicze, które oferuje w sprzedaży kilka tysięcy roślin do ogrodu produkowanych przez własną szkółkę roślin ozdobnych.

W kompleksie Market Ogród i Galeria można znaleźć oryginalne przedmioty do wystroju wnętrz i ogrodów oraz wyroby Sztuki Polskiej.

Na terenie Ogrodu znajduje się "Caffebar Barwinek", gdzie można zjeść ciepły posiłek i wypić kawę.
Ogrody można zwiedzać codziennie, indywidualnie lub w grupach, z przewodnikiem lub bez.
• Parking i toalety bezpłatne
• Plac zabaw dla dzieci
Ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl

Na terenie ogrodów ze względu na różną konfigurację terenu i wąskie ścieżki nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami (tuż przy ogrodzie znajduje się miejsce dla psa).

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy
www.hortulus.com.pl (3,5 km na południe od trasy nr 11 Koszalin - Kołobrzeg; 20 km od Koszalina; 24 km od Kołobrzegu; GPS N54° 10ʼ53,9ʼʼ/E15°55ʼ54,4ʼʼ).

Zdjęcia

0 / 10

Upload Photos

Porady i opinie

 • Anna

  Anna

  Gość

  Opublikowany 12 Lipiec 2014

  Ależ piękne!Tak by się chciało mieć chociaż jeden z tych 28 ogrodów! Marzenia jak ptaki...

 • papaj

  papaj

  Dobrzyca

  Opublikowany 13 Lipiec 2015

  Zapraszamy do Ogrodów Hortulus Spectabilis Wieża Widokowa i Labirynt Grabowy największy na świecie :
  http://www.hortulus-spectabilis.com.pl/ :)