Leśny Gród - Milówka

Milówka      0 Opinie

Opis

Na kilku hektarach ogrodu posadzono kilkaset tysięcy sztuk roślin, w tym pół miliona kwiatów: krokusów, żonkili, storczyków, hiacyntów, narcyzów. Jest również wiele gatunków drzew, krzewów i egzotycznych roślin, jak drzewko ginko biloba czy różne rodzaje bambusów. Prawdziwą atrakcją są figi, drzewka oliwkowe owocujące jesienią, liście laurowe, które stanowią tradycyjną przyprawę u nas rosną na wolnym powietrzu, dwa rodzaje kiwi pnącego nie zawsze jednak owocującego W ogrodzie mieszkają również pawie, bażanty, kozy, króliki miniaturowe i dzikie oraz złote rybki, które pływają w dolinie pięciu stawów.

Kluczowe miejsce w ogrodzie posiadają liczne rzeźby. Wśród rzeźb wykonanych z drewna świerkowego znajdziemy wiele nawiązujących  w swej tematyce do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni. Znajduje się tu także  14-metrowa rzeźba wykona z topoli - posąg Świętowita, który został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ideą ogrodu w głównej mierzenie jest możliwość zapoznania się z florą i fauną świata. Można tu zobaczyć zwierzęta żyjące w swym naturalnym środowisku, korzystać z możliwości leczniczych znajdujących się tu roślin. To miejsce, gdzie człowiek zapomina o zgiełku rzeczywistości i oddaje się refleksji i zastanowieniu nad teraźniejszością, przemijaniem, przyszłością.

Ogród otwarty jest w godzinach 10.00 – 18.00
Otwarcie ogrodu dla zwiedzających uzależnione jest od warunków atmosferycznych. W dni deszczowe nieczynne.

0 / 10

Upload Photos

Porady i opinie