Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

Strysza Buda      0 Opinie

Opis

W Kaszubskim Parku Miniatur w Stryszej Budzie znajduje się ok. 50 makiet znanych obiektów ze świata, z Polski i przede wszystkim z Kaszub. Wszystlie makiety wykonane są w skali 1:25 z niezwykłą starannością i dbałością o detale.
Można tu "zwiedzić" latarnie morskie polskiego wybrzeża, zamki, pałace i dwory kaszubskie z Bytowa, Rzucewa, Salina, Będomina, a także kościoły z Kartuz, Sianowa, Wygody, czy największy eksponat Parku - kościół Mariacki z Gdańska - największą na świecie świątynię zbudowaną z cegły.
Zwiedzając Park, warto zwrócić uwagę również na miniatury obiektów spoza Kaszub, jak np. miniaturę zamku Marianny Orańskiej z Kamieńca Ząbkowickiego, kościoła Mariackiego z Krakowa, a zwłaszcza miniaturę nieistniejącej już lubelskiej fary.
Można tu również obejrzeć z "lotu ptaka" wiele znanych obiektów ze świata, jak krzywą wieżę w Pizie, pomnik Lincolna w Waszyngtonie, figurę Chrystusa w Rio, twarze czterech prezydentów USA wykute w skale Mount Rushmore, czy posągi Moai z Wysp Wielkanocnych.
Miniatury wykonane są ze specjalnych materiałów wodo- i mrozoodpornych, a dzięki zastosowaniu odpowiednich farb, miniatury chronione są przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i światła słonecznego.

Poza ekspozycją miniatur znanych obiektów architektonicznych, w Kaszubskim Parku Miniatur można wybrać się do Bajkowej Krainy, gdzie na dzieci czeka kilkadziesiąt figurek postaci z bajek i baśni, nawet tych współczesnych, jak Shrek czy figurki bohaterów Epoki Lodowcowej i in.

Znajduje się tu również Mini ZOO, gdzie organizatorzy starali się zebrać okazy najmniejszych ras różnych zwierząt. Jest tu miniaturowa owca, świnki wietnamskie, kucyk, osiołek, kozy, miniaturowe króliki, najmniejsze kurki, kaczki i gęsi. Jest tu również para danieli.

Dzieci znajdą tu dodatkową rozrywkę na placu zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, trampoliną, czy piaskownicą, albo w Gabinecie Śmiechu z krzywymi lustrami, czy w Zamku Strachu.

Każdego roku w Kaszubskim Parku Miniatur przybywa zarówno miniatur obiektów architektonicznych, jak również figurek w Bajkowej Krainie, sprzętów na placu zabaw, czy zwierząt w Mini ZOO.

Na terenie Parku działa mała gastronomia, gdzie można coś zjeść i wypić. Można tu również kupić pamiątki z Kaszub, przewodniki, mapy turystyczne oraz gadżety związane z Parkiem, a także poznać haft kaszubski i kaszubski język.

Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie jest miejscem, gdzie w pogodny dzień można miło spędzić rodzinnie wiele godzin, nie nudząc się.

Godziny otwarcia:
w sezonie turystycznym, od 1 maja do 30 września - w godz. 9.00 - 19.00,
w niedziele i święta - w godz. 10.00 - 19.00,
poza sezonem, od 1 października do 30 kwietnia - w godz. 9.00 - 17.00.
w niedziele i święta - w godz. 10.00 - 17.00.