Architektura sakralna
W Wigrach, w czerwcu 1999 roku papież Jan Paweł II odpoczywał po trudach pielgrzymki. Dla upamiętnienia tego faktu, apartamenty papieskie w Domu Kanclerskim i pamiątki z pobytu wielkiego rodaka w Wigrach udostępnione są dla zwiedzających.
Wigry
Architektura sakralna
Katedra w Gnieźnie, Krakowie czy Warszawie są miejscami, gdzie koronowano królów. Drohiczyn jest czwartym w Polsce miejscem koronacyjnym. To właśnie tu w 1253 r dokonano koronacji jedynego króla Rusi. Był nim prawnuk Bolesława Krzywoustego.
Drohiczyn
Architektura sakralna
Klasztor dominikanów w Sejnach odegrał pierwszoplanową rolę w rozwoju miasta i miał ogromny wpływ na jego rozkwit w XVII i XVIII wieku.
Sejny
Architektura sakralna
W gminie Puńsk mieszka ok. 75% Litwinów. Nie dziwi więc, że w puńskim kościele parafialnym Msze Święte odprawiane są w dwóch językach: polskim i litewskim.
Puńsk
Architektura sakralna
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP jest najcenniejszym zabytkiem architektury w Siemiatyczach, a jednocześnie jednym z piękniejszych kościołów w okolicy. Szczególnie zachwyca wystrój wnętrza świątyni.
Siemiatycze
Architektura sakralna
W centrum Gib stoi drewniany kościół parafialny, który zbudowany został w 1912 roku, jako molenna staroobrzędowców w Pogorzelcu.
Giby
Architektura sakralna
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce, jedna z największych cerkwi prawosławnych w kraju, jest bardzo ciekawym przykładem współczesnej architektury sakralnej w Polsce.
Hajnówka
Architektura sakralna
Jedno z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych Diecezji Ełckiej mieści się na niewielkiej wysepce jeziora Studzienicznego, w pobliżu Augustowa.
Studzieniczna
Architektura sakralna
Siemiatycze są starym miasteczkiem na pograniczu polsko-ruskim. Od wieków w podlaskich miastach żyły obok siebie społeczności rusko-prawosławne i polsko-katolickie.
Siemiatycze