Zabudowa miejska 1 Opinie
W Toruniu swego czasu za różne wykroczenia karano "jeżdżeniem na ośle". Ten oryginalny pręgierz znów stoi na Starym Mieście.
Toruń
Zabudowa miejska
Monumentalny, gotycki ratusz powstawał etapami w ciągu XIII i XIV wieku, przebudowany w XVII wieku, odbudowany po zniszczeniach w wieku XVIII, świadczył o potędze Torunia.
Toruń
Zabudowa miejska
Chełmiński ratusz jest arcydziełem renesansu,uważanym przez wielu historyków sztuki,za drugi najpiękniejszy i najcenniejszy renesansowy ratusz w Polsce,oczywiście po ratuszu poznańskim.
Chełmno
Zabudowa miejska
Dwór Artusa w Toruniu jest najbardziej okazałą i najbardziej reprezentacyjną budowlą świecką w obrębie Starego Miasta, zaraz po ratuszu staromiejskim.
Toruń
Zabudowa miejska
Jednym ze stylów architektury XIX wieku był eklektyzm.W architekturze Bydgoszczy najwybitniejszym przedstawicielem tego stylu był Józef Święcicki.
Bydgoszcz
Zabudowa miejska
W Polsce budowle w stylu klasycystycznym wznoszono przez okres ok.100 lat w latach od ok.1750 do ok.1850 roku.Bydgoski budynek biblioteki wzniesiono w latach 1774-1778.
Bydgoszcz
Zabudowa miejska
Nad Wisłą, w bliskim sąsiedztwie zabytkowych spichrzy, murów miejskich i Bramy Wodnej stoi pomnik flisaka, stanowiący główny akcent ciekawej fontanny.
Grudziądz
Zabudowa miejska
Secesyjny gmach Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego jest najpiękniejszy wśród wszystkich budynków tej uczelni.
Bydgoszcz