Legenda o księżniczce Małgorzacie

Zagórze Śląskie      0 Opinie

Opis

Dawno, dawno temu, kiedy to starsi planowali małżeństwa młodym ludziom, ojciec postanowił swą córkę wydać za mąż za bogatego starca. Księżniczka jednak zakochała się w dwa razy młodszym giermku. Potajemna miłość powoli kwitła, aż do momentu gdy na wspólnej schadzce przyłapał ich ojciec. Dał wtedy Małgorzacie ostatnią szansę na poślubienie bogatego starca, ona jednak nie skorzystała z tej propozycji. Okrutny ojciec kazał zrzucić, ukochanego Małgorzaty, ze skały, a córę zakuć w kajdany i zamurować w komnacie. Z okien owej komnaty widać było skałę z której został zrzucony ukochany giermek.

Do dnia dzisiejszego, kiedy to księżyc jest w pełni, o północy, na zamkowej wieży pojawia się duch zmarłej tragicznie Małgorzaty.

W zamku w Grodnie pozostał szkielet księżniczki Małgorzaty, który już w XIX wieku był oglądany przez turystów. Jednak jak się okazało nie był on prawdziwy lecz zakupiony przez ówczesnego właściciela dla uwierzytelnienia legendy. Po pewnym czasie szkielet uległ zniszczeniu i zastąpiono go plastikową atrapą. W 1974 roku zwiedzająca grupa lekarzy została poproszona o kobiecy szkielet i tak niedługo po tym antropolog z Wrocławia dostarczył kości kobiety ze średniowiecznego cmentarzyska w Czersku. Ten właśnie szkielet możemy oglądać do dziś.

Zdjęcia

0 / 10

Upload Photos

Porady i opinie